Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Wszystkie Dzieci Świata”

Już po raz dwunasty Europejskie Centrum Bajki zaprosiło miłośników fotografii: fotografików, reporterów, podróżników, amatorów utrwalania chwil ulotnych, wszystkich, którzy potrafią uchwycić niepowtarzalne momenty w życiu najmłodszych, do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Wszystkie Dzieci Świata”.

Na konkurs wpłynęło 123 prace 41 autorów. Profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Stępnik  , Waldemar Kozub (przewodniczący) i Michał Jabłoński , przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Tadeusz Koniarz za pracę „Żongler”,  nagroda: 2500 zł

II miejsce: Anna Jakubowska za pracę „Z parku Oliwskiego”, nagroda: 1500 zł

III miejsce: Katarzyna Surma za pracę „Asia w sieci”, nagroda: 1000 zł

Ponadto Jury przyznało cztery wyróżnienie/a dla:

 

  1. Dominika Ormiańska za pracę „Connecting people”
  2. Przemysław Niepokój – Hepnar za pracę „David”
  3. Małgorzata Awiorko za zestaw „Podwórko” prace (1,2,3,4)
  4. Kornelia Głowacka – Wolf za zestaw „A tymczasem pod murem” prace (1,2,3,5)

 

Do wystawy pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się w niedzielę 16 września w Centrum Bajki w Pacanowie i która, zgodnie z tradycją, odwiedzi potem wiele miejsc w Polsce,  zakwalifikowano 100 prac 41 autorów. Tego dnia odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu o godz. 15.00.

Zapraszamy!

Konkurs objęli patronatem: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Adam Jarubas – marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Kolarz starosta Buski i Wiesław Skop – wójt gminy Pacanów. Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików.

 

Prace zakwalifikowane do wystawy:

 

  1. AGNIESZKA PAZDYKIEWICZ prace  „Narada”, „Chłopcy z placu broni”
  2. EDYTA MASTERNAK zestaw „Widzialne emocje niewidzialnych, niedotykalnych”
    prace (1,2,3,4,5)
  3. KATARZYNA SURMA praca „Na bóstwo”
  4. KRZYSZTOF ZAJĄC zestaw  „Wszyscy będziemy jak che!” prace (1,2,3,4)
  5. JOLANTA RUIZ zestaw „Braterska miłość” prace (1,2,3,4)
  6. MAŁGORZATA KOCAŃDA prace „Łapis lazuli”, „Uśmiech z muszką”
  7. MARZENA JARACZ zestaw „Taki duży, pierniki” prace (1,4)
  8. TOMASZ OKONIEWSKI prace  „Samotna ja …”, „Małe obowiązki”
  9. IWONA CHAMPLEWSKA zestaw „Bez prądu” prace (1,2)
  10. SABINA KOWALÓWKA praca  „The first cast”
  11. MARTYNA HELLER praca „Pole Bitwy”
  12. IZABELA URBANIAK zestaw „Dzieciaki z ul. Franciszkańskiej” prace (2,3,4,5)
  13. PAULINA KOPANKO praca  „Dzieci Afryki cz1”
  14. KATARZYNA LIPKA praca  „Nurek w kabinie”
  15. ANNA HULICZ prace  „Chłopaki”, „Przemek”
  16. MILENA WÓJTOWICZ prace  „Obiadowy spektakl”, „Chłopiec i koło”
  17. MARTA KURZEJA zestaw „Dzieci Nepalu” prace (2,3,4,5)
  18. PATRYCJA PAJĄK zestaw „Psoty” prace (2,3,4,5)
  19. MAGDALENA KUMOREK zestaw „Bo każdy dzień jest inny” prace (1,2,3,4)
  20. PAULINA TERENDY zestaw „Dzieci z obozu Cygańskiego w Sudanie” prace (1,2,3)
  21. ARTUR WASILEWSKI prace „Georgian Children”, „Together in the mountains”
  22. ANNA GUBERNAT praca  „Ocean nieznany”
  23. MAŁGORZATA PIECHATZEK praca „Nie dotykaj, nie przeszkadzaj”
  24. JOANNA DZIEDZIC-ZUBEK zestaw „Na cztery ręce” prace (1,2,3)
  25. MAŁGORZATA MAJEWSKA prace „Porozumienie”, „Podróżnik”
  26. MAJA GÓRSKA prace „Moja ulica”, „Moje podwórko”
  27. MAJA STELMASZEWSKA zestaw „Analogowe dzieciństwo”  prace (1,2,3)
  28. EWA SIEROKOSZ zestaw „W rytmie scenicznego życia” prace (2,5)
  29. TADEUSZ KONIARZ praca  „Ojciec i syn”
  30. ZYGMUNT STĘPIEŃ praca  „Mała akordeonistka”
  31. DOROTA ŁOPATKA prace  „Wędkowanie”, „Mycie włosów”
  32. MATEUSZ KOLANO praca  „Spojrzenie – Język możne ukryć prawdę ale oczy nigdy”
  33. JOANNA BOROWIE zestaw „Ulotne chwile” prace (1,2,3,4,5)
  34. ANNA KOWALCZYK zestaw „Pudełka” prace (1,2,4)
  35. MARCIN BAWIEC zestaw „Dzieci Slumsy” prace (3,4,5)
  36. ADRIAN KUŚMIEREK zestaw „Wojny wyobrażone” prace (1,2,4,5)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *