JURY

Jury 18. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2024

Tomasz Sobczak
Nauczyciel, artysta, fotograf. Pracuje w III LO w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent ASP we Wrocławiu, AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Sekretarz Zarządu Fotoklubu RP. Członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowej Federacji AIPS. Nadano mu odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym blisko 30 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci” 2020 . Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię. Jest współtwórcą OtwARTej Pracowni Fotograficznej działającej przy TCK w Tarnowie a także FotoMaratonu2020 #zostanWdomuFotografuj.

Krzysztof Muskalski – mieszka i pracuje w Częstochowie. Łączy dwie pasje okulistykę i fotografię artystyczną, podkreślając że oko i aparat fotograficzny mają szereg analogii w budowie i funkcjonowaniu. Szuka inspiracji w fotografii podróżniczej, która stanowi dla niego niezwykłe wyzwanie, bowiem łączy w sobie wiele gatunków fotografii. Prowadzi Autorską Galerię Fotografii „Czas Podróży” w Częstochowie, w której prezentuje wystawy fotografii ze swoich podróży – wybrane pod patronatem medialnym National Geographic Polska. Swoje fotografie prezentował na kilkudziesięciu wystawach autorskich i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych. Został uhonorowany tytułem wybitnego artysty fotografika – poziom platynowy EFIAP/p przez Fédération Internationale de l’Art Photographique (Luksemburg), tytułem EPSA (Excellence) przez Amerykańskie Towarzystwo Fotograficzne PSA, tytulem GAPU Gold Exhibitor przez Unię Fotografów Azji APU (Singapur) oraz artysty fotografika przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej i Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego RPS (Wlk. Brytania). Jest Członkiem Honorowym AMFI Associazione Medici Fotografi Italiani – Włoskiego Towarzystwa Lekarzy Fotografów. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Salonów Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica” w Częstochowie. Jest Wice-Prezydentem Założycielem Międzynarodowego Klubu Fotografów Medyków FIAP (IMPC). Odznaczony Medalem za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Chętnie odwołuje się do dawnych mistrzów fotografii, szukając inspiracji nie tylko w ich fotografiach ale też i w ich słowach. Mottem jego pasji fotograficznej stały się słowa jednego z ulubionych mistrzów – Ansela Adamsa: „Fotografii nie robisz wyłącznie aparatem fotograficznym. Do dzieła fotografii wnosisz wszystkie obrazy jakie widziałeś, książki jakie przeczytałeś, muzykę której słuchałeś, ludzi których pokochałeś”…

 

Aleksandra Stachniak
Wieloletnia dyrektor w instytucjach kultury, obecnie dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, absolwentka Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku: Zarządzanie Kulturą, oraz absolwentka Politechniki Radomskiej na kierunku Ekonomia. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness i wieloletni członek Korpusu Polskich Drużyn Strzeleckich, obecnie w stopniu Kapitan. Pasjonatka karawaningu i fotografii plenerowej. Mama dwóch dorosłych córek. Miłośniczka zwierząt, szczególnie psów. Swoją przygodę z amatorską fotografią rozpoczęła 7 lat temu podróżując kamperem po 26 krajach europejskich. Obecnie w swoich zbiorach posiada kilka tysięcy zdjęć. Ceni fotografię, która wzbudza emocje, porusza, intryguje, daje do myślenia. Taką fotografią jest z pewnością fotografia dziecięca. Siłą MKF ,,Wszystkie dzieci świata” jest naturalność i prawdziwość zdjęć, które z roku na rok coraz bardziej zachwycają.