Jury

Jury XIII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Wszystkie Dzieci Świata”

Grzegorz Wójcik

Urodzony w 1979 z wykształcenia informatyk. Zainteresowania zawodowe związane z grafiką oraz fotografią przetworzoną przerodziły się w zainteresowanie fotografią
w szerokim jej spektrum. Autor przez kilkanaście lat prezentował swoje prace podczas wystaw organizowanych przez grupę FOTUM z Wojnicza. Jego prace prezentowane były również w prasie lokalnej jak i telewizji ogólnopolskiej.

W latach 2014 – 2016 pełnił funkcję wiceprezesa Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego FOTUM. Od roku 2014 członek International Sports Press Association (AIPS) oraz Klubu Dziennikarzy Sportowych. W 2015 roku został odznaczony tytułem „Artist FIAP” (AFIAP) a następnie w roku 2017 tytułem „Excellence FIAP” (EFIAP) przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP).

Najważniejsze nagrody to medale w konkursach takich jak: Prix De La Photographie Paris, Moscow International Foto Awards, Tokyo International Foto Awards, nagroda Black & White Magazine, finalista SIENA International Photo Awards. Wyróżnienia między innymi w konkursach: International Photography Awards (IPA), Px3, Spider Awards.

Obecnie pracuje nad kilkoma długoterminowymi projektami z dziedziny fotografii humanistycznej. Poszukując decydującego momentu od ulic Krakowa po ścieżki Przystanku Woodstock. Najbardziej aktualne zdjęcia można śledzić na Instagramie: @RoadToPhotographyCom.

http://gwojcik.com/

 

 

Tomasz Sobczak

Nauczyciel, artysta. Pracuje w III LO oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie gdzie prowadzi pracownię Fotografii Tradycyjnej. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W czerwcu 2019 broni dyplom na kierunku Mediacja Sztuki na ASP we Wrocławiu. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Członek rzeczywisty Fotoklubu RP. Członek klubu Dziennikarzy Sportowych i międzynarodowej federacji AIPS. Nadano mu odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym 19 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię. Jest współtwórcą OtwARTej Pracowni Fotograficznej działającej przy TCK w Tarnowie.

Słowo od jurora: Jeśli ktoś z Państwa dotarł do tego miejsca i przebił się przez powyższy zapis to to chcę poprosić o zapamiętanie tylko jednej rzeczy: Rób zdjęcia po to aby dzięki Twojej fotografii Świat stał się lepszy!

http://www.tomaszsobczak.eu/

 

 

Tadeusz Koniarz

Tarnowianin,  fotoreporter.  Od 30-tu lat publikuje zdjęcia w ogólnopolskich gazetach codziennych i tygodnikach oraz w internecie. Aktualnie współpracuje z Agencją Fotograficzną REPORTER. Jest członkiem Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie.

Prace autorstwa Tadeusza Koniarza zdobyły szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Jest laureatem prestiżowych konkursów dla fotoreporterów BZ WBK Press Foto 2016  i Grand Press Photo 2016 i 2017. W roku 2017 nagradzany pierwszą nagrodą w międzynarodowych konkursach : „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu,” Zestaw” w Świdnicy, „Just One Photo” w Jarosławiu,” Świat 2016″ w Myślenicach oraz Fotoreporter Roku 2016 w kategorii Fotoraport Polska w Warszawie. W 2018 r. uhonorowany Nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Erazma Ciołka za fotoreportaż społecznie zaangażowany oraz Nagrodą Główną Fotoreporter Małopolski 2018 w ramach XV Nagrody Dziennikarzy Małopolski w Krakowie. Zdobywca Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym  „Człowiek dobry jak chleb” w Złotym Potoku 2018.

Tadeusz Koniarz jest autorem czternastu wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad stu zbiorowych.

Oprócz działalności reporterskiej jest również realizatorem filmów krótkometrażowych wielokrotnie nagradzanych. Do najważniejszych nagród zaliczyć można Nagrodę Główną Górniczy Oskar za film „Zdeptane lwy z kamiennych tablic” Katowice 1988, Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego 1998 i Brązowy Medal na Festiwalu Narodów w Duisburgu 1999 za film „Na medal”.

W ramach pracy dydaktycznej prowadzi pracownię fotograficzno-filmową Szwenk w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

Za działalność kulturalną w dziedzinie fotografii i filmu nagrodzony statuetką Uskrzydlony przyznaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Posiada Srebrną Odznakę Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz tytuł Zasłużony Działacz Kultury, otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Medal KEN. Jest laureatem Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie upowszechniania kultury 2012 i w dziedzinie twórczości artystycznej 2016.Otrzymał także Nagrodę Kulturalną Tygodnika TEMI im. Bogusława Wojtowicza  za rok 2016.

 

PATRON HONOROWY                                                                                                                                                                PATRONAT ARTYSTYCZNY          
                                                                                            

 

PATRONAT MEDIALNY