XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata”

Europejskie Centrum Bajki – podobnie jak jego patron, wędrujący po świecie Koziołek Matołek – jest zainteresowane losem dzieci, bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry, rasę, religię i problemy z jakimi się spotykają na co dzień. Postawa otwartości pozwala nam stawiać pytania o los najmłodszych, poznawać ich problemy, uczestniczyć w ich świętach i radościach, brać w obronę, zachęcać dorosłych do głębszej refleksji i brania odpowiedzialności za „wszystkie dzieci świata”. Dlatego co roku – już po raz XI – zapraszamy fotografujących do podzielenia się z nami swoimi artystycznymi foto-wrażeniami i foto-przemyśleniami podczas konkursu pod takim właśnie tytułem.

Wasze aparaty codziennie rejestrują niepowtarzalne chwile, czasem pełne radosnej dziecięcej zabawy, czasem naznaczone pracą, a czasem dramatyczne, skażone wojną, głodem, bezdusznością dorosłych i okrucieństwem tworzonej przez nich historii. Przyślijcie swoje prace do Pacanowa. Przyjrzyjmy się im wspólnie
i zastanówmy nad światem, który otacza najmłodszych. Może już czas zacząć go naprawiać?

Wasze fotogramy oceni profesjonalne jury, nagrodzi Centrum Bajki i sponsorzy, a pokonkursowe wystawy doceni publiczność w wielu miastach Polski.

Fotografie należy nadsyłać na adres: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów z dopiskiem: „Wszystkie Dzieci Świata”. Finał zaplanowano na 17 września. Nagroda za I miejsce to 2500 zł, II 1500 zł, III 1000 zł. Termin nadsyłania prac upływa 21 lipca br.

Więcej informacji, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.foto.centrumbajki.pl w zakładce do pobrania

Konkurs objęli patronatem: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wiesław Skop, Wójt Gminy Pacanów.

Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *