JURY

Jury 16. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2022

Tomasz Sobczak
Nauczyciel, artysta, fotograf. Pracuje w III LO w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent ASP we Wrocławiu, AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Sekretarz Zarządu Fotoklubu RP. Członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowej Federacji AIPS. Nadano mu odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym blisko 30 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci” 2020 . Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię. Jest współtwórcą OtwARTej Pracowni Fotograficznej działającej przy TCK w Tarnowie a także FotoMaratonu2020 #zostanWdomuFotografuj.

 

 

Dorota Kycia – EFIAP, AFRP
Oficer Łącznikowy FIAP, ESFIAP. Fotograf dzikiej przyrody i krajobrazu.

Urodzona w Milanówku w 1962 r. Ukończyła Studium Fotografii ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografów) w Warszawie oraz Warszawską Akademię Fotografii. Laureatka kilkudziesięciu nagród i wyróżnień za twórczość fotograficzną, przyznanych w Polsce i zagranicą. W 2013 r. otrzymała medal Fotoklubu RP im. L.J.M. Daguerre, w uznaniu zasług dla rozwoju twórczości fotograficznej. W 2015 r. otrzymała złoty medal Fotoklubu RP „Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej”. W 2016 r. została uhonorowana przez FIAP tytułem ESFIAP za wyjątkowe zasługi dla FIAP. W 2018 r. otrzymała medal Fotoklubu RP „Za zasługi dla fotografii Polskiej” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2020 r. otrzymała złoty medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej „Za fotograficzną twórczość” z okazji 25-lecia Fotoklubu RP. Juror w polskich i międzynarodowych konkursach w Polsce i za granicą (Włochy, Austria, Republika Czeska), kurator wystaw fotograficznych, organizator plenerów fotograficznych. W swoim dorobku ma 11 wystaw indywidualnych, a także udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie.

Anna Mucha
Mama na pełny etat. Aktualnie nie pracuje, spełniam się w roli mamy. Wychowuje trzy córki, a za chwilę na świecie pojawi się czwarta moja pociecha. Od 17 lat moją pasją jest fotografia, ale nie zajmuje się nią zawodowo. Odkąd mam dzieci to fotografia dziecięca skradła moje serce. W fotografii szukam naturalności i emocji. Przyciągają mnie zdjęcia, które opowiadają jakaś historie.
„Najlepszy aparat to ten który masz przy sobie” ja przy sobie zawsze mam telefon i to nim robię wszystkie moje zdjęcia. W swojej kolekcji zdjęć mam perełki, z których jestem dumna, jednym ze zdjęć jest zwycięskie zdjęcie w 15. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2021.