JURY

Jury 17. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2023

Tomasz Sobczak
Nauczyciel, artysta, fotograf. Pracuje w III LO w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent ASP we Wrocławiu, AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Sekretarz Zarządu Fotoklubu RP. Członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowej Federacji AIPS. Nadano mu odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym blisko 30 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci” 2020 . Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię. Jest współtwórcą OtwARTej Pracowni Fotograficznej działającej przy TCK w Tarnowie a także FotoMaratonu2020 #zostanWdomuFotografuj.

Cezary Dubiel
(EFIAP/d3, AV-AFIAP, AFRP, FAPU) artysta fotografik, diaporamista.
Należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, posiadacz dziesięciu tytułów artystycznych Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP – największej ilości tychże w Polsce – Wybitny Artysta FIAP Poziom Diament 3, Artysta Audiowizualny FIAP. Jako pierwszy w historii Polak zdobył ich osiem – od EFIAP Bronze do EFIAP Diamond 3 oraz w diaporamie AV-AFIAP. W 2012 roku otrzymał tytuł Artiste FIAP (AFIAP), w tym samym roku otrzymał tytuł Artiste FIAP/ Audio-Visual (AV-AFIAP), w 2013 roku otrzymał tytuł Excellence FIAP (EFIAP), w 2015 roku tytuł Excellence FIAP Bronze (EFIAP/b), w 2016 roku tytuł Excellence FIAP Silver (EFIAP/s), w 2017 roku tytuł Excellence FIAP Gold (EFIAP/g), w 2018 Excellence FIAP Platinum (EFIAP/p), w 2019 Excellence FIAP Diamond1 (EFIAP/d1), w 2020 Excellence FIAP Diamond2 (EFIAP/d2), w 2021 Excellence FIAP Diamond3 (EFIAP/d3)Jest odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis, dwukrotnie Złotym Medalem Za Fotograficzną Twórczość, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości Za Zasługi Dla Fotografii Polskiej, Medalem Barwy I Broni, Medalem Pro Patria, Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Otrzymał Nagrodę Artystyczną „Pro – Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Startuje z powodzeniem w międzynarodowych konkursach fotograficznych w których zdobył ponad 600 nagród w Polsce i 70 krajach świata. W swoim dorobku ma 11 wystaw indywidualnych i około 700 wystaw zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych i pokazów diaporam w 80 krajach na wszystkich kontynentach.

Aleksandra Stachniak
Wieloletnia dyrektor w instytucjach kultury, obecnie dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, absolwentka Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku: Zarządzanie Kulturą, oraz absolwentka Politechniki Radomskiej na kierunku Ekonomia. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness i wieloletni członek Korpusu Polskich Drużyn Strzeleckich, obecnie w stopniu Kapitan. Pasjonatka karawaningu i fotografii plenerowej. Mama dwóch dorosłych córek. Miłośniczka zwierząt, szczególnie psów. Swoją przygodę z amatorską fotografią rozpoczęła 7 lat temu podróżując kamperem po 26 krajach europejskich. Obecnie w swoich zbiorach posiada kilka tysięcy zdjęć. Ceni fotografię, która wzbudza emocje, porusza, intryguje, daje do myślenia. Taką fotografią jest z pewnością fotografia dziecięca. Siłą MKF ,,Wszystkie dzieci świata” jest naturalność i prawdziwość zdjęć, które z roku na rok coraz bardziej zachwycają.