JURY

Jury 15. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2021

Tomasz Sobczak

Nauczyciel, artysta, fotograf. Pracuje w III LO oraz w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent ASP we Wrocławiu, AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Członek Zarządu Fotoklubu RP. Członek klubu Dziennikarzy Sportowych i międzynarodowej federacji AIPS. Nadano mu odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym blisko 30 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci” 2020 . Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię. Jest współtwórcą OtwARTej Pracowni Fotograficznej działającej przy TCK w Tarnowie a także FotoMaratonu2020 #zostanWdomuFotografuj.

 

 

 

 

 


Adam Ksieniewicz

Urodził się w Gdańsku. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, Wydziału artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W roku 2014 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Od ponad trzydziestu lat mieszka na historycznej Ziemi Lubawskiej nieopodal Grunwaldu. To właśnie w Gdańsku powstawały jego pierwsze zdjęcia i tu rozwijał swoje zainteresowania fotografią. Fotografia towarzyszy jego życiu, odkąd pamięta. Pasją tą „zaraził” się w domu rodzinnym, a swoje pierwsze zdjęcia robił małoobrazkowym aparatem produkcji radzieckiej “BECHA”, z którego korzysta do dzisiaj. Od kilkunastu lat rozwija swoje zainteresowania i twierdzi, że technologia cyfrowa otworzyła dla niego nowe dotąd nieznane, nieograniczone możliwości kreowania obrazu. Nie wie, kiedy zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą pasję, która towarzyszy mu przez wiele lat do dnia dzisiejszego. Zawsze interesował go człowiek i uchwycenie emocji na zdjęciu. Zajmuje się również fotografią streetową. Jest autorem wystaw indywidualnych i współautorem wystaw zbiorowych. Jego prace prezentowane były na wystawach w wielu krajach.

 

 

 

 

 

 

Sebastian Kuczyński

Lekarz medycyny estetycznej, nauczyciel akademicki i pasjonat fotografii. Pracuje i wykłada w Poznaniu na Uniwersytecie Medycznym im. K.Marcinkowskiego oraz w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji, stara się upiększać kobiety w swojej klinice. Podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 z powodu nadmiaru wolnego czasu po 30 letniej przerwie powrócił do swojej pasji z lat młodzieńczych – fotografii.